Biografija

Dr. Mindaugas PUIDOKAS – kaunietis vidaus ir užsienio politikos ekspertas, socialinių mokslų daktaras,  Kauno technologijos universiteto docentas. 2016 – 2020 m. Lietuvos Respublikos Seimo narys. Yra Užsienio reikalų komiteto narys, Europos reikalų komiteto vicepirmininkas, Migracijos komiteto narys. Priklauso valstiečių žaliųjų sąjungos frakcijai.

Gimė ir užaugo Vilijampolėje, šiuo metu gyvena Aleksote. Būtent šioje apygardoje ir išrinktas į Seimą. Su žmona Indre augina du sūnus.

Laisvai bendrauja anglų ir rusų kalbomis, supranta prancūzų, lenkų kalbas. Nuo vaikystės pamėgo krepšinį ir „Žalgirį”, vėliau pats profesionaliai teisėjavo įvairiose Lietuvos krepšinio lygose. Jau mokykloje ėmė rašyti straipsnius „Kauno dienai“ ir kitiems laikraščiams. Vėliau koordinavo mokyklinio amžiaus vaikų užimtumo ir sveikatinimo projektus. 2002–2003 metais dirbo LNK televizijos žinių tarnybos užsienio naujienų redaktoriumi, nuo 2004-ųjų pradėjo dėstyti Kauno technologijos universitete. Šiuo metu dėsto KTU ir dirba Europos Komisijos Research Executive Agency tarptautiniu ekspertu.

Gimė 1979 m. kovo 19 d. Kaune.

1995 – 1999 m. buvo neetatinis „Kauno dienos“, „Kauno žinių“, „Vytautas Magnus“ korespondentas.

1997 m. Kaune baigė Vinco Kudirkos vidurinę mokyklą.

2001 – 2002 m. buvo VšĮ „Socius Sanus“ projektų koordinatoriumi. Dirbo su mokyklinio amžiaus vaikų užimtumo ir sveikatinimo projektais.

2002 m. su pagyrimu baigė Vytauto Didžiojo universitetą, įgydamas politikos mokslų bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir verslo administravimo gretutinės specialybės pagrindus. Bakalauro baigiamojo darbo tema – „Ginklų eksporto kontrolės režimai“.

2002 – 2003 m. dirbo UAB „Laisvas ir nepriklausomas kanalas“ (LNK televizija) Žinių tarnybos užsienio naujienų redaktoriumi.

2004 m. Vilniaus universitete baigė tarptautinių santykių ir diplomatijos magistrantūros studijų programą. Sėkmingai apgynus magistro darbą, kurio tema – „Rusijos ginklų prekyba: teisiniai, ekonominiai ir kariniai-politiniai aspektai“, įgytas politikos mokslų magistro kvalifikacinis laipsnis.

Nuo 2004 m. iki dabar –  dėstytojas Kauno technologijos universitete, Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete. 2013 metais įgijo docento laipsnį.

2009 m. Kauno technologijos universitete gautas socialinių mokslų, vadybos ir administravimo mokslo krypties daktaro kvalifikacinis laipsnis, apgynus daktaro disertaciją, kurios tema: „Industrinis mokymasis Baltijos jūros regiono įmonių vertės kūrimo grandinėse“.

Nuo 2009 m. konsultuoja kelių Prienų raj. kaimų žmones vienijančią „Alksniakiemio bendruomenę“ ES projektų rengimo, organizaciniais, bendravimo su savivaldybėmis ir teisiniais klausimais.

2009 – 2013 m. ėjo UAB „Natura Munda“ gydymo centro komercijos direktoriaus pareigas. Dirbo su žiniasklaida, rašė straipsnius, kūrė reklaminius projektus, etc.

2011 m. 08 mėn. – vienas iš organizatorių, surengiant šviesaus atminimo poeto Justino Marcinkevičiaus poezijos skaitinių šventę jo tėviškėje, Prienų raj., Alksniakiemio kaime, kurioje dalyvavo per 300 žmonių, taip pat poeto žmona, artimieji, LR Seimo ir Vyriausybės nariai, Prienų ir Birštono merai. Šie poezijos skaitiniai dabar tapo kasmentiniu renginiu.

Nuo 2013 m. konsultuoja Žemaitijos krašto kaimiškąsias bendruomenes organizaciniais, politinės nuomonės, diplomatinės raiškos, bendravimo su LR Prezidentūra, Vyriausybe, Seimu teisiniais ir kitais klausimais.

2013 m. kovo 19 d. kartu su KTU studentais atliko tyrimo, kurio pagrindu parengė „Peticiją dėl skalūnų dujų žvalgybos ir išgavimo uždraudimo Lietuvos respublikos teritorijoje“.  Prie peticijos ir parašų rinkimo prisijungė ne tik daug KTU dėstytojų ir studentų, bet ir Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų fakulteto studentai ir dėstytojai bei daug visuomenės narių. Surinkta beveik 3000 parašų, kurie 2013 m. gegužės 09 d. įteikti LR Premjerui ir LR Seimui.

Nuo 2015 m. dirba kaip tarptautinis ekspertas vertinant projektus Europos Komisijos Research Executive Agency (REA).

Nevyriausybinių organizacijų (NVO) kūrėjas ir aktyvus narys – per studijas Vytauto Didžiojo universitete Akademinio politologų klubo (APK) valdybos narys, atstovas ryšiams su visuomene. Tarptautinių ir vietinių konferencijų, Politologų olimpiados, seminarų organizatorius, projektų vadovas, koordinatorius ir vedėjas. Atlanto Sutarties Lietuvos Bendrijos (LATA) Valdybos narys. KTU studentų Akademinio mokslo pažinimo klubo įkūrėjas.

2015 metais įkūrė jaunimo asociaciją „Rytojaus Lietuva“, kuri vienija studentus, moksleivius, dėstytojus, mokytojus ir įvairių sričių jaunus specialistus Lietuvoje ir išeivijoje. Organizacija skirta kurti ir įgyvendinti realius gerus darbus, gražinant mūsų Tėvynę ir gerinant sąlygas gyventi joje.

Keliolikos mokslinių straipsnių, studijų, etc. bedraautorius. Skaitė ne vieną pranešimą tarptautinėse konferencijose, dėstė nacionalines paskaitas mokiniams ir studentams.

Pagrindinės mokslinių ir praktinių interesų sritys: tarptautiniai santykiai, diplomatija, tarptautinė lyginamoji vadyba, civilizacijų istorija ir raida, geopolitika, klasteriai, tarporganizaciniai santykiai, inovacijos ir mokymasis Baltijos jūros regione. Į tarptautinius santykius, diplomatiją, civilizacijų istoriją ir raidą bei geopolitiką gilinasi jau daugiau kaip 17 metų.

Pomėgiai: krepšinis, skaitymas, sveika gyvensena, baltų kultūra ir senovės istorija, jodinėjimas, lauko tenisas, ekologija, pažintinės kelionės, politika, biologinė medicina, hermeneutika tarptautiniuose santykiuose ir civilizacijų raidoje.